Alumo, s.r.o.
Úvod O firmě Produkty Objednávky Ceník Ke stažení Napište nám
Hlídání úrovně hladin
Detekční sonda DS1
Detekční sonda (ve spojení s vhodnou jednotkou pro regulaci hladin nebo např. s relém LV2D) je určena pro detekci maximální a minimální hladiny, automatické ovládání čerpadel a zabránění chodu čerpadel naprázdno. Detekční sondu je možné instalovat do nádrží, studní a vrtů.

Detekční sonda DS1 je nerezová jednopólová elektroda v polypropylénovém krytu. K elektrodě je možné připojit libovolně dlouhý kabel (max. 500m). Krytí svorky je zajištěno průchodkou Pg7 s krytím IP68. Sonda se instaluje jako volně zavěšená na přívodní kabel. Maximální pracovní teplota je 80 °C. Hmotnost detekční sondy je asi 50g.

Příklady instalace - zapojení sond do trojice

Minimální hladina

Maximální hladina

Obr. 1a Obr. 1b Obr. 1c

V tomto zapojení jsou použity tři sondy - referenční sonda SR, sonda minimální hladiny SD a sonda maximální hladiny SH. Při stavu úrovně kapaliny zobrazeném na obrázku 1.a jsou sondy od sebe izolovány. Pokud však dojde ke stoupnutí úrovně hladiny do úrovně sondy SD nebo SH dojde k uzavření obvodu mezi těmito sondami (obr. 1.b a 1.c).

Příklady instalace - zapojení sond do dvojice


Maximální hladina


Obr. 2a Obr. 2b
V tomto zapojení jsou použity dvě sondy - referenční sonda SR a sonda maximální hladiny SH. Při stavu úrovně kapaliny zobrazeném na obrázku 2.a jsou sondy od sebe izolovány. Pokud však dojde ke stoupnutí úrovně hladiny do úrovně sondy SH dojde k uzavření obvodu mezi těmito sondami (obr. 2.b).

Alumo, s.r.o.
Za Nádražím  2695
Písek, 397 01
 

© 2008-2021, Alumo, s.r.o.