ALUMO, s.r.o. Písek

 

Hlídání hladin

  Zpět na výrobní program   Zpět na hladinové snímače  
 

Detekční sonda DS1

 
 

Detekční sonda (ve spojení s jednotkou pro regulaci hladin BHK-NOVO nebo s relém LV2D) je určena pro detekci maximální a minimální hladiny, automatické ovládání čerpadel a zabránění chodu čerpadel naprázdno. Detekční sondu je možné instalovat do nádrží, studní a vrtů.
Detekční sonda DS1 je nerezová jednopólová elektroda v polypropylénovém krytu. K elektrodě je možné připojit libovolně dlouhý kabel (max. 500m). Krytí svorky je zajištěno průchodkou Pg7 s krytím IP68. Sonda se instaluje jako volně zavěšená na přívodní kabel. Maximální pracovní teplota je 80 °C. Hmotnost detekční sondy je asi 50g.

 

Příklady instalace

 

Zapojení sond do trojice

 

Obr. 1a

Obr. 1b

Obr. 1c

 

V tomto zapojení jsou použity tři sondy - referenční sonda SR, sonda minimální hladiny SD a sonda maximální hladiny SH. Při stavu úrovně kapaliny zobrazeném na obrázku 1.a jsou sondy od sebe izolovány. Pokud však dojde ke stoupnutí úrovně hladiny do úrovně sondy SD nebo SH dojde k uzavření obvodu mezi těmito sondami (obr. 1.b a 1.c).

 

 

Zapojení sond do dvojice

 

Obr. 2a

Obr. 2b

 

 

 

V tomto zapojení jsou použity dvě sondy - referenční sonda SR a sonda maximální hladiny SH. Při stavu úrovně kapaliny zobrazeném na obrázku 2.a jsou sondy od sebe izolovány. Pokud však dojde ke stoupnutí úrovně hladiny do úrovně sondy SH dojde k uzavření obvodu mezi těmito sondami (obr. 2.b).

 

  Zpět na výrobní program   Zpět na hladinové snímače  

© Alumo, s.r.o. , 2008